13.7 C
Banja Luka
Petak, 14 Juna, 2024
HomeMAGAZINObjavljen redoslijed nastupa u finalu Evrovizije: Srbija nastupa 16.

Objavljen redoslijed nastupa u finalu Evrovizije: Srbija nastupa 16.

Evropska radiotelevizijska unija (EBU) objavila je raspored za finale 68. Evrovizije koje će se održati u subotu, 11. maja, u Malmeu.

Redoslijed je određen na osnovu žrijeba koji je održan odmah nakon prve i nakon druge polufinalne večeri.

Nakan dva polufinala 20 zemalja se kvalifikovalo te se u finalu pridružilo državama koje imaju direktan prolazak te zemlji prošlogodišnjoj pobjednici – Švedskoj.

Dakle, finale otvara Švedska, a ostale zemlje će nastupiti prema sljedećem rasporedu:

1.Švedska | Marcus & Martinus – Nezaboravno

2.Ukrajina | alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria

3.Njemačka | ISAAK – Always On The Run

4.Luksemburg | TALI – Borac

5.Holandija | Joost Klein – Europapa

6.Izrael | Eden Golan – Uragan

7.Litvanija | Silvester pojas – Luktelk

8.Španija | Nebulossa – ZORRA

9.Estonija | 5MIINUST x Puuluup – (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi

10.Irska | Bambie Thug – Doomsday Blue

11.Letonija | Dons – Hollow

12.Grčka | Marina Satti – ZARI

13.Ujedinjeno Kraljevstvo | Olly Alexander – Dizzy

14.Norveška | Gåte – Ulveham

15.Italija | Angelina Mango – La Noia

16.Srbija | TEYA DORA – RAMONDA

17.Finska | Windows95man – Nema pravila!

18.Portugal | iolanda – Grito

19.Jermenija | LADANIVA – Jako

20.Kipar | Silia Kapsis – Lažljivac

21.Švicarska | Nemo – Kod

22.Slovenija | Raiven – Veronika

23.Hrvatska | Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim

24.Gruzija | Nutsa Buzaladze – Vatrogasac

25.Francuska | Slimane – Mon Amour

26.Austrija | Kaleen – We Will Rave

Osim takmičarskog dijela, gledaoci će imati priliku uživati i u revijalnom programu, a Šveđani su rekli da pripremaju spektakl.

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Banja Luka
clear sky
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
92 %
0.9kmh
7 %
pet
23 °
sub
27 °
ned
27 °
pon
27 °
uto
30 °

Posljednje