23.7 C
Banja Luka
Subota, 13 Aprila, 2024
HomeBANJALUKAPogledajte kompletan spisak kandidata za aprilske nagrade grada Banjaluka

Pogledajte kompletan spisak kandidata za aprilske nagrade grada Banjaluka

Više od 120 prijedloga, za više od 100 kandidata za nagrade i priznanja, koje se dodjeljuju povodom 22. aprila Dana grada Banjaluka – to je bilans ovogodišnjeg javnog poziva za dodjelu najviših gradskih priznanja, piše Srpskainfo.

Srpskainfo objavljuje kompletan spisak kandidata, koje sada treba da prođu prvo kroz “rešeto” Komisije za nagrade i priznanja, čiji je predsjednik odbornik SNSD Dragoslav Topić, a potom će konačnu odluku o laureatima donijeti Skupština Grada Banjaluka.

Da li se među ovim kandidatima kriju dobitnici Ključa grada sa Poveljom počasnog građanina Banjaluke, te Zlatnog grba grada, Plakete grada Banjaluka, Plakete za humanost “Sestre Gajić i gradske Nagrade mladima?

Kandidati za Ključ grada

  1. Jelena Trivan – predlagač Marinko Umičević
  2. Udruženje građana „Castanea“ – predlagač, predsjednik udruženja Denis Vujičić
  3. Ivica Dačić-predlagač SP Banjaluka
  4. Petar Kočić-predlagač Aleksandar Petković
  5. Milošu Vučeviću – predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković
  6. Momir Talić – predlagač SNSD
  7. Aleksandar Vulin – predlagač SPS
  8. Danica Grujičić – predlagač Dr Vlado Đajić
  9. Slobodan Gavranović – predlagač Banjalučko studentsko pozorište
  10. Zdravko Rađenović Beli – predlagač Reuf Jakupović/GRAPOSI

Kandidati za Zlatni grb Banjaluke

  1. Ranko Risojević-predlagač Smiljana Moravac Babić
  2. Snežana Kutlešić Stević-predlagač UG „moj Drvar“ Banjaluka i Marinko Umičević
  3. Pavlina Radovanović-predlagač SPS
  4. Dragan Moconja-predlagač UG Rok Simfonija
  5. Udruženje građana „Castanea“-predlagač, predsjednik udruženja Denis Vujičić
  6. Mladen Matović-predlagač Dragoslav Topić
  7. Lana Pudar- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković
  8. Aleksandar Vulin-predlagač SPS
  9. Danica Grujičić-predlagač Dr Vlado Đajić
  10. Sportska dvorana Borik-predlagač RK „Borac“
  11. Hor Vrapčići- predlagači Banjalučko studentsko pozorište i DIS pozorište mladih
  12. Stevo Grabovac-predlagač Bojan Pećanac
  13. Ranko Risojević-predlagač Udruženje književnika RS
  14. Dalibor Dado Dejanović-predlagač Milko Grmuša

Kandidati za Plaketu “Sestre Gajić

  1. Nada Golubović- predlagač Željka Umićević
  2. Biljana Nedić- predlagač Marinko Umičević
  3. Daniel Menićanin- predlagač
  4. Dijana Berić-predlagač Udruženje Iskra
  5. Partner (humanitarna organizacija)-predlagač U svijetu knjiga-sestre Gajić
  6. Udruženje osoba oboljelih od dijabetesa- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković
  7. Ranko Palačković-predlagači Biljana Marić i Milja Brkić

Kandidati za Plaketu grada

  1. Daniel Menićanin- predlagač Ana Lojić, predsjednik Udruženja inovatora Banjaluka
  2. Jovana Savić Pajić- predlagač nepoznat
  3. JU“Centar za obrazovanje odraslih“ –predlagači radnici Centra, polaznici i roditelji maloljetnih polaznika
  4. Miloš Štrkić, predlagač Milica Štekić
  5. Marko Kantar-predlagač Dragan Čivčija
  6. Rade Krecelj-predlagač Igor Todorović
  7. Predrag Damjanović-predlagač Marinko Umičević
  8. Draško Budiša–predlagač Marinko Umičević
  9. Grozda Regodić-predlagač HUŽ Duga
  10. Predrag Tošić-predlagač Gordana Grbić
  11. Danilo Kovač-predlagač JU Gimnazija Banjaluka
  12. Vladimir Milanović-predlagač Nedeljko Svjetlanović
  13. Udruženje građana „Castanea“-predlagač, predsjednik udruženja Denis Vujičić
  14. Milka Tošić-predlagač Udruženje novinara RS
  15. Nenad Babić-predlagač Zoran Savanović
  16. Savez nacionalnih manjina RS-predlagač Saša Čudić
  17. FK Polet-Krajišnik-predlagač Darko Malešević
  18. Jovanka Višekruna-predlagač Dajana Ostojić JU Gimnazija Prnjavor
  19. Ranko Popović-predlagač PDP
  20. Baštionik-predlagači Gradonačelnik Draško Stanivuković i Bojan Pećanac
  21. Amela Bašić Tomić- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković
  22. Ognjen Golić- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković
  23. Jeromonah Metodije- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković
  24. Srbi za Srbe- predlagači Gradonačelnik Draško Stanivuković i Bojan Pećanac
  25. Stevo Grabovac- predlagači Gradonačelnik Draško Stanivuković, Imperativ i Banski dvor
  26. Anđa S.Ilić-predlagač Jovo Savanović
  27. Sportska dvorana Borik-predlagač RK „Borac“
  28. Nikola Deretić-predlagač Slovenski kulturni centar
  29. Milan Šljivić-predlagač Udruženje nastavnika i saradnika Univerziteta u BL
  30. Vesna Balvan i Tatjana Praštalo-predlagač Rukometni savez RS
  31. Ljubo Mihajlović-predlagač JU Sportski centar Borik
  32. Ljubinko Spasojević-predlagač Pavle Knežević
  33. Ognjen Mijatović-predlagač Bojan Pećanac
  34. Miroslav Grbić- predlagač Bojan Pećanac
  35. Maja Krupljanin- predlagač Bojan Pećanac
  36. Sanjin Buzadžija-predlagači Aleksandar Šindić Radić, Borka Vukajlović, KS RS,

Centar modernih znanja, Mira Galić, Tanja Mihaljčić, Gorica Moconja, Tanja Šnjegota, Nataša Jekić

  1. Živko Radišić-predlagač SPS
  2. Boris Maksimović-predlagači Tanja Vukomanović i Mirna Savić Banjac
  3. Jelena Stojaković-Hard rok radio
  4. Evropski defendologija centar-predlagači Duško Vejnović i CESNA B
  5. Srđan Dušanić- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)
  6. Miljan Cvetković- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)
  7. Suzana Gotovac Atlagić- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)

Kandidati za nagradu mladima

  1. Jelena Radanović-predlagač Ana Lojić, predsjednik Udruženja inovatora Banjaluka
  2. Nemanja Jalić – predlagači Kremenović Stefan i Nikola Bojić
  3. Filip Novaković-predlagač Željka Umićević
  4. Marko Suvajac-predlagač nepoznat
  5. Miloš Štrkić, predlagač Šukalo Radovan
  6. Lara Bijeli- predlagač Marinko Umičević
  7. Ivan Simić- predlagač Marinko Umičević
  8. Nikolina Latinović- predlagač JU Gimnazija Banjaluka
  9. Vladimir Milanović-predlagač Nedeljko Svjetlanović
  10. Andrej Ševa-predlagači Nikola Vidović, Unija studenata RS, studentski parlament, Nikola Bojić, EDUKA+, Savez studenata Ekonomskog fakulteta
  11. Dejan Pilipović-predlagač Zoran Vasiljević

Drago Šmitran, diplomirao s prosjekom 10 na ETF Banjaluka

  1. Miloš Radaković-predlagač Tanja Topić
  2. Anastasija Đorđa Bosančić-predlagač nepoznat
  3. Bojan Kozomara-predlagač Bojan Pećanac
  4. Andrej Krčmar- predlagač Bojan Pećanac
  5. Aleksandar Bejatović- predlagač Bojan Pećanac
  6. Savan Vujin- predlagač Bojan Pećanac
  7. Duška Regoda-predlagač nepoznat
  8. Milica Janjetović- Živko Radišić-predlagač SPS
  9. Viktorija Jokić-Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)
  10. Drago Šmitran- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)
  11. Marko Đukanović- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)
  12. Rastko Vučić-predlagač Studentski savez Pravnog fakulteta

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Banja Luka
few clouds
23.7 ° C
23.7 °
23.7 °
51 %
1.5kmh
13 %
sub
22 °
ned
29 °
pon
27 °
uto
27 °
sri
5 °

Posljednje