HomeBANJALUKAMost u Kurpi na Vrbasu nije u upotrebi zbog bezbjednosti: Nadležni preduzimaju...

Most u Kurpi na Vrbasu nije u upotrebi zbog bezbjednosti: Nadležni preduzimaju sve potrebne korake

Pješački most kod slapova u Krupi na Vrbasu stavljen je van upotrebe, nakon što je nadležna gradska inspekcija utvrdila da je postojeća konstrukcija dotrajala, te da kao takva predstavlja opasnost po bezbjednost građana i turista.

Kako je saopštila Valentina Balaban Radić iz Odjeljenja za saobraćaj i puteve, odmah po saznanju o oštećenjima na mostu, inspektori su izašli na teren i izvršili detaljan uviđaj.

Kako kaže – most je zatvoren za korisnike, a naložena je izrada stručne procjene stanja od strane ovlaštenih vještaka građevinske struke.

– Nakon što dobijemo nalaze i mišljenja vještaka, biće definisani dalji koraci u pogledu sanacije, odnosno rekonstrukcije. Bezbjednost građana nam je na prvom mjestu i zato molimo sve posjetioce ovog područja da poštuju odluku inspekcije, te da ne koriste zatvoreni most – poručila je Balaban Radić.

Iz nadležnog Odjeljenja naglašavaju i to kakoće javnost biti blagovremeno informisana o svim daljim aktivnostima kada je riječ o sanaciji ovog pješačkog mosta.

RELATED ARTICLES
Banja Luka
clear sky
21.1 ° C
21.1 °
21.1 °
74 %
1.9kmh
6 %
pon
31 °
uto
30 °
sri
29 °
čet
30 °
pet
24 °

Posljednje