HomeBANJALUKADruštvoU Parku „Petar Kočić“ održana slikarska radionica

U Parku „Petar Kočić“ održana slikarska radionica

U sklopu Festivala uličnih svirača i zabavljača „Trotoart“ u Parku „Petar Kočić“ održana je i zanimljiva slikarska radionica.

Naime, radionicu pod nazivom „Učenici svom gradu“ realizovali su đaci osnovnih škola „Miloš Crnjanski“ i „Borisav Stanković“ , te učenici JU „Gimnazija“.

Kreativne radove u ime Grada preuzela je portparol Gradske uprave, Adriana Basara koja im je prenijela pozdrave gradonačelnika Draška Stanivukovića, naglasivši kako su upravo mladi ljudi najjači korektivni faktor društva.

-Lijepo je vidjeti da su mladi ljudi aktivni, jer upravo oni uvijek treba da budu korektivni faktor, te da na taj način utiču na donosioce odluka, a sve kako bi zajedno gradili ljepšu i bolju budućnost. Njihova posvećenost, ambicija ali i aktivizam su i te kako vidljivi. Zajedničkim snagama mi oblikujemo grad generacijama koje dolaze, a koji će danas – sutra naslijediti sve ono što mi danas radimo i gradimo – kazala je Basara, prenosi blink.ba

Ova umjetnička radionica realizovana je u saradnji sa Misijom OEBS-a u BiH.

 

RELATED ARTICLES
Banja Luka
few clouds
23.8 ° C
23.8 °
23.8 °
63 %
1.6kmh
20 %
sri
24 °
čet
32 °
pet
34 °
sub
36 °
ned
37 °

Posljednje