HomeBANJALUKAU nedjelju pomen u Drakuliću, Grad obezbijedio besplatan prevoz

U nedjelju pomen u Drakuliću, Grad obezbijedio besplatan prevoz

U Drakuliću, u nedjelju, 1. februara, biće obilježena 84. godišnjica stradanja Srba u ustaškom pokolju u zimu 1942. godine.

Prema programu obilježavanja, u 9.00 časova biće služena liturgija u Spomen-hramu Svetog velikomučenika Georgija, dok je u 12.00 časova predviđen pomen ubijenim kod spomenika u Drakuliću, a nakon čega je predviđeno polaganje vijenaca i cvijeća na spomenik.

Podsjetimo, 7. februara 1942. godine, pripadnici fašističke NDH, u samo jednom danu, na svirep način, bez ispaljenog metka, pobili su više od 2.300 potpuno nevinih srpskih civila u selima Drakulić, Motike i Šargovac te u rudniku Rakovac, među kojima više od 550 djece.

Besplatan prevoz

Grad Banja Luka je za nedjelju organizovovao besplatan prevoz građana u Drakulić, gdje će biti održan parastos stradalim Srbima u ustaškom zločinu 1942. godine.

Polazak autobusa sa parkinga kod Galerije (Vidovdanska ulica) je u 8.30 časova do Spomen-hrama Svetog velikomučenika Georgija – Drakulić, te poslije liturgije do Spomen-kosturnice. Polazak autobusa sa parkinga kod Galerije (Vidovdanska ulica) je i u 11.00 i 11.20 časova do Spomen kosturnice na Drakuliću.

Po završetku parastosa, autobusi će vratiti građane u centar grada. Prevoznik je „Pavlović turs“.

RELATED ARTICLES
Banja Luka
overcast clouds
15.2 ° C
15.2 °
15.2 °
97 %
1.6kmh
100 %
pon
22 °
uto
26 °
sri
29 °
čet
27 °
pet
21 °

Posljednje