Naredno zasjedanje Skupštine grada Banjaluke zakazano je petak, 3. juli.
Potvrđeno je ovo na sjednici Kolegijuma Skupštine Grada, te je usaglašeno da se na narednoj sjednici pred odbornicima nađe dnevni red sa 35 tačaka.
Kako je istakla gradski menadžer Mirna Savić-Banjac, gradska administracija je uz već ranije predloženi dnevni red od 24 tačke, na današnjem Kolegijumu predložila i dopunu dnevnog reda.
-Očekujem da sve tačke koje smo predložili dobiju podršku odbornika jer su sve tačke važne. Svakako očekujemo da odbornici podrže odluke koje se odnose na reklamiranje i komunalne takse za kladionice i kockarnice, koje bi sigurno trebalo da budu tretirane drugačije od ostalih privrednih subjekata – istakla je gradski menadžer.
Ona je podsjetila da je gradska administracija i ranije predlagala odluke koje se odnose na ovo pitanje, ali da je podrška izostala.
-Do sada nismo naišli na podršku banjalučkih odbornika, ali napominjem da se slična odluka primjenjuje u Laktašima i da se pokazala kao dobra. Smatram da bi i odbornici banjalučke Skupštine trebalo da ovom prijedlogu daju podršku da se konačno uredi način na koji se kladionice i kockarnice mogu reklamirati, a cilj odluke je da zaštitiomo mlade i da zajedno gradimo jedno zdravije društvo – rekla je Savić-Banjac.
Takođe je napomenula da su na dnevnom redu i druge tačke poput programa i izvještaja o radu preduzeća i ustanova, ali i prijedlog odluke o sanaciji Parka „Petar Kočić“, te druge važne tačke za funkcionisanje grada.
Predsjednik Ljubo Ninković potvrdio je da će redovno zasjedanje biti održano 3. jula, te istakao da je tu ujedno i posljednje redovno zasjedanje prije ljetne pauze.
