Banja Luka
Nedjelja, 8 Septembra, 2024
HomeNASLOVNARusi “pokorili” Banjaluku: Svjetska rekordeka oduševljena

Rusi “pokorili” Banjaluku: Svjetska rekordeka oduševljena

Prvog dana međunardnog plivačkog mitinga 22. april “Swim Wars“ u Banjaluci vidjeli smo dominaciju ruskih takmičenja koji se nakon duge pauze vratili nastupima van svoj zemlje.

Debi ruskih plivača u Gradskom bazenu bio je uspješan. Ruski tim osvojio je 17 zlatnih, 9 srebrnih i dvije bronzane medalje.U gotovo svim finalnim trkama osvojili su zlatna odličja.

Zvijezda večeri bila je Ksenija Mišarina, koja je postavila dva nova ruska omladinska rekorda. Na udaljenosti od 400 m slobodno, Ksenia je oborila rekord Sofije Djakove (4:06,67 prema 4:07,17). Sat vremena kasnije, predstavnica Moskve plivala je u finalu na 800 m slobodno, gdje je popravila vrijeme na prvenstvu Rusije za 0,01 sekundu. Novi ruski rekord na 800 m slobodno je 8:29,04.

Svjetska rekorderka Evgenia Čikunova samouvjereno je pobijedila na 50 i 200 m prsno. Na svojih 200 m, Evgenija je bila 8 sekundi ispred svojih rivalki.

„Nevjerovatno sam srećna što sam u novoj zemlji, što vidim nove gradove, zemlju, nove ljude, a takođe i upoznajem strane sportiste. To su jednostavno neopisive emocije”, rekla je svjetska rekorderka u plivanju.