HomeBANJALUKADruštvoPovećan broj pacijenata u Banjaluci sa respiratornom infekcijom

Povećan broj pacijenata u Banjaluci sa respiratornom infekcijom

U Službi porodične medicine posljednjih dana povećan je broj pacijenata sa respiratornim infekcijama, kako je i očekivano za ovaj period godine, rečeno je u banjalučkom Domu zdravlja.

Najčešći pacijenti su, kako navode u Domu zdravlja, djeca školskog uzrasta i osobe srednje životne dobi.

– Često imamo oboljele i kompletne porodice – ističu iz ove zdravstvene ustanove.

Najčešći simptomi na koje se pacijenti žale jesu povišena tjelesna temperatura, te često prisutna groznica.

– Javlja se glavobolja, malaksalost, kašalj – suvi, nadražajni ili produktivni, koji često može biti i produžen više dana nakon smirivanja drugih tegoba. Rijetko se javlja grlobolja – navode u banjalučkom Domu zdravlja.

RELATED ARTICLES
Banja Luka
clear sky
25.4 ° C
25.4 °
25.4 °
58 %
0.6kmh
0 %
ned
35 °
pon
36 °
uto
37 °
sri
34 °
čet
23 °

Posljednje