HomeBANJALUKADruštvoObilježen Dan voda, prisustvovali predstavnici Grada

Obilježen Dan voda, prisustvovali predstavnici Grada

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana voda, preduzeće „Vodovod“ a. d. Banja Luka organizovao je prigodan događaj u Parku „Petar Kočić“, okupivši najmlađe sugrađane iz banjalučkih vrtića.

U veseloj i edukativnoj atmosferi, mališani su imali priliku da kroz igru i druženje nauče koliko je voda važna za život i zašto je neophodno da je svi zajedno čuvamo.

Kroz razne aktivnosti, poslata je jasna poruka o značaju očuvanja prirodnih resursa, ali i odgovornosti prema životnoj sredini.

Ovom događaju je prisustvovao i šef Kabineta gradonačelnika Vladimir Grujić, koji je poručio da je voda jedno od najvrijednijih bogatstava koje imamo, te da je obaveza svih nas da je štitimo, te koristimo racionalno.

-Voda je izvor života i moramo je čuvati za sve nas, te sve naše buduće generacije. Ovakvi događaji su važni jer upravo kod najmlađih razvijamo svijest o značaju očuvanja prirode i drago mi je da sam imao priliku da budem dio ovog događaja -istakao je Grujić.

Naime, obilježavanje Međunarodnog dana voda ove godine počelo je na samom “izvoru” vodovodnog sistema Banje Luke – u Fabrici vode u Novoseliji.

RELATED ARTICLES
Banja Luka
clear sky
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
40 %
2.2kmh
0 %
sri
31 °
čet
31 °
pet
33 °
sub
35 °
ned
36 °

Posljednje