Odbornik PDP/PSS-a u Skupštini grada Banjaluka Dragan Milanović u Jutarnjem programu RTRS komentarisao je tender za javnu rasvjetu u Banjaluci navodeći da po ko zna koju put ta informacija dolazi iz medija.
– Odgovor iz Kancelarije nije došao službeno, ali je činjenica da su poništili tender – naveo je Milanović.
Podsjetio je i na prethodni javni poziv.
– Bio je ranije jedan poziv, 2024. godine smo donijelu odluku da uđemo u taj proces, po ESKO modelu. A to je da izvođač zamijeni cijelu rasvjetu i to bi trajalo 15 godine, a grad bi plaćao sredstva izvođaču – rekao je Milanović.
Reako je da je tada bila žalba na izvođača.
– Kancelarija je poništila tender. I ponovo je raspisan poziv, sada su se žalili na tendersku dokumentaciju. Želim da vjeruejm u institucije i poštujemo sve. Ne vidim problem u kriterijumima i sada nije priča oko cijene – naveo je Milanović.
blink.ba
