Dok stanovnici više potkozarskih naselja ulaze u režim restrikcija vode, službenici Odjeljenja za komunalnu policiju Grada Banjaluka od jutros su na terenu gdje kontrolišu način potrošnje vode i razgovaraju sa mještanima i poljoprivrednim proizvođačima.
Na fotografijama koje je na društvenim mrežama objavila Gradska uprava vidi se da komunalni policajci obilaze seoska domaćinstva, poljoprivredna gazdinstva, ali i privatne bazene, što ukazuje da će fokus kontrola biti na nenamjenskoj i prekomjernoj potrošnji vode u vrijeme kada je na dijelu područja proglašena vanredna situacija zbog problema u vodosnabdijevanjuPrema objavi Gradske uprave, službenici komunalne policije razgovaraju sa mještanima i proizvođačima o značaju racionalnog korišćenja vode, uz apel građanima da odgovornim ponašanjem pomognu očuvanju stabilnog sistema vodosnabdijevanja tokom ljetnih mjeseci.
Ove aktivnosti dolaze svega nekoliko časova nakon što je Gradski štab za vanredne situacije proglasio vanrednu situaciju na području koje se snabdijeva sa rezervoara Tunjice i uveo kontrolisanu isporuku vode za više naselja.
Podsjećamo, prema tvrdnjama nadležnih, tokom proteklog vikenda zabilježena je rekordna potrošnja, a za samo jednu noć potrošena je količina vode koja odgovara sedmodnevnoj potrošnji na području koje se snabdijeva sa rezervoara Tunjice. Zbog toga su uvedene restrikcije za stanovnike Potkozarja, Piskavice, Verića, Mišinog Hana, dijela Prijakovaca, Barlovaca, dijela Dragočaja i Ramića.
