HomeBANJALUKAGradonačelnik razgovarao sa ambasadorom Japana u BiH

Gradonačelnik razgovarao sa ambasadorom Japana u BiH

Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima održao je sastanak sa Nj.E. Tošihirom Aikijem, ambasadorom Japana u BiH.

-Tokom susreta, u ime svih Banjalučana, izrazio sam iskrenu zahvalnost ambasadoru i narodu Japana na brojnim donacijama i projektima koji su decenijama unazad realizovani u našem gradu. Ta podrška je ostavila vidljiv trag i predstavlja snažnu potvrdu prijateljstva, uzajamnog poštovanja i dobre saradnje naših naroda – poručio je gradonačelnik.

Kako je naveo, tokom sastanka bilo je riječi i o mogućnostima da se u narednom periodu dodatno unaprijedi saradnja u različitim oblastima, na korist građana Banje Luke i jačanja naših veza.

-U znak zahvalnosti, poklonio sam mu knjigu o Petrićevcu, mom naselju, gdje je zahvaljujući podršci Vlade Japana izgrađen objekat Osnovne škole “Miloš Crnjanski” – zaključio je gradonačelnik.

RELATED ARTICLES
Banja Luka
clear sky
16.7 ° C
16.7 °
16.7 °
69 %
2.6kmh
2 %
ned
30 °
pon
23 °
uto
25 °
sri
28 °
čet
23 °

Posljednje