Grad Banjaluka obezbijedio je i ove godine besplatne rodne listove za učenike završnih razreda banjalučkih srednjih škola, a koji su im potrebni za upis na viši stepen obrazovanja.
U saradnji Odjeljenja za opštu upravu i Odjeljenja za društvene djelatnosti uspješno je okončana ova akcija i izdata su ukupno 1.535 izvoda za srednjoškolce.
Nakon izrade, izvodi su proslijeđeni školama tokom proteklog i ovog mjeseca.
Kako je naveo ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za opštu upravu Miroslav Ševo ovaj dugogodišnji projekat predstavlja odličan primjer efikasnog pružanja usluga građanima Banjaluke.
-Navedene aktivnosti su primjer pozitivne prakse odnosno kvalitetnijeg i efikasnijeg vršenja usluga građanima Banjaluke i nesumnjivo su, kao i proteklih godina, postigli svrhu eliminisanja velikih gužvi u prostorijama Gradske uprave a u vezi sa pribavljanjem izvoda za upis na viši stepen obrazovanja – istakao je Ševo.
Prema njegovim riječima i ovogodišnja akcija izdavanja izvoda planirana je, organizovana i provedena na način koji najbolje odgovara dinamici u izvršavanju poslova u ova dva odjeljenja, te je učenicima omogućeno da svoje dokumente dobiju blagovremeno i na najjednostavniji način – direktno u svojim školama.
Iz Odjeljenja za opštu upravu podsjetili su i na to da, kao i prethodne godine, izvodi za učenike osnovnih škola nisu štampani u papirnoj formi, jer je ova procedura pojednostavljena kroz uvođenje digitalnog preuzimanja podataka iz matičnih evidencija putem Informacionog sistema Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske.
Podsjećamo, maturanti srednjih škola ove godine dobili su i uvećanu novčanu podršku Grada za matursku proslavu u iznosu od 100 KM.
Od uvođenja ove mjere odnosno od 2023. godine za ove namjene iz budžeta grada Banjaluka izdvojeno je oko 800 hiljada KM, a oko 9.500 maturanata dobilo je vaučere za besplatne mature, uključujući i maturante koji će ove godine dobiti vaučere.
