HomeBANJALUKADom zdravlja nema novca za isplatu plata

Dom zdravlja nema novca za isplatu plata

Na sastanku rukovodstva Doma zdravlja Banjaluka i predstavnika sindikalnih organizacija dogovoreno je da se uputi još jedna molba prema Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske radi pronalaska rješenja za nedostatak sredstava u ovoj ustanovi za isplate plata radnicima u posljednja tri mjeseca i izmirivanja osnovnih tekućih obaveza.

Rukovodstvo Doma zdravlja predočilo je sindikalnim organizacijama probleme sa kojima je ova ustanova suočena i zbog kojih je upitna isplata plata u narednom periodu, kao i izmirenje osnovnih tekućih obaveza, saopšteno je iz banjalučkog Doma zdravlja.

Iz rukovodstva Doma zdravlja je rečeno da su sindikalce upoznali o tome da su o problemima nedostatka finansijskih sredstava pisanim putem informisali Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite, gradonačelnika Banjaluke, predsjednika Skupštine grada i sve odbornike, kao i Fond zdravstvenog osiguranja Srpske.

RELATED ARTICLES
Banja Luka
clear sky
16.7 ° C
16.7 °
16.7 °
69 %
2.6kmh
2 %
ned
30 °
pon
23 °
uto
25 °
sri
28 °
čet
23 °

Posljednje