HomeBANJALUKADruštvoDvije trećine radnika u Njemačkoj razmišlja o odlasku

Dvije trećine radnika u Njemačkoj razmišlja o odlasku

Dvije trećine radnika u Njemačkoj prihvata posao u inostranstvu kao mogućnost. SAD, Ujedinjeno Kraljevstvo i Švajcarska su na vrhu liste destinacija, prema anketi instituta za istraživanje tržišta Apinio (Appinio) za sajt za zapošljavanje Indid (Indeed).

Istraživanje je pokazalo da je jedna trećina ispitanika već uputila konkretne upite. Interesovanje za SAD je, kako se navodi, nedavno opadalo.

“Ako dvije trećine zaposlenih razmišlja o odlasku, to treba shvatiti i kao znak nezadovoljstva uslovima kod kuće”, rekla je ekonomistkinja Indida Virdžinija Zondergeld, prenosi dpa.

Međunarodna mobilnost je, dodala je, u osnovi dobrodošla.

“Političari i poslodavci treba ozbiljno da shvate ove signale. U dijalogu sa zaposlenima moraju se stvoriti novi podsticaji za rad u Njemačkoj, poboljšati uslovi rada i talentovanim ljudima dati stvarni razlozi da ostanu”, rekla je Zondergeld.

Želja za radom u inostranstvu bila je posebno izražena među osobama sa visokim primanjima.

Oko polovine onih sa neto prihodom domaćinstva većim od 6.000 evra mjesečno već se prijavilo za poslove u inostranstvu ili istražuje strano tržište rada.

Međutim, velika većina ne želi da trajno ostane u inostranstvu, a raspon želja kreće se od nekoliko mjeseci do više godina, prenosi B92.

blink.ba

RELATED ARTICLES
Banja Luka
clear sky
21.7 ° C
21.7 °
21.7 °
64 %
1.9kmh
10 %
čet
22 °
pet
33 °
sub
35 °
ned
37 °
pon
37 °

Posljednje