-Obrazovanje je temelj svakog društva i zato reforma obrazovnog sistema mora biti jedan od naših najvažnijih zadataka.
Kazao je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković koji je istakao kako su predstavnici Grada danas održali sastanak posvećen unapređenju lokalnog obrazovnog sistema zajedno sa stručnim timom koji se bavi unapređenjem obrazovanja na teritoriji grada Banja Luka, sačinjen od predstavnika srednjih škola, osnovnih škola i predškolskih ustanova.
-U prethodnom periodu pokrenuli smo inicijative za uvođenje zdrave ishrane, školskih uniformi, polica za udžbenike u školama, organizovali studijske posjete Velenju i Kranju i, na osnovu stečenih iskustava, pripremili konkretne prijedloge za unapređenje obrazovanja u Banjoj Luci i Republici Srpskoj, a koje ćemo javnosti uskoro predložiti i na čijoj realizaciji ćemo odlučno raditi – istakao je on.
Naglasio je i to kako kvalitetno obrazovanje nije privilegija – ono je pravo svakog djeteta.
Zato nastavljamo da gradimo sistem koji će našoj djeci pružiti više znanja, više prilika i sigurniju budućnost – poručio je gradonačelnik.
