Nastavljena je izgradnja i proširenje centralnog gradskog groblja u naselju Vrbanja.
Kako su naveli u Odjeljenju za komunalne poslove, u okviru ovih radova planirano je da se izvrši proširenje, te formiranje novih parcela sa pripadajućom pristupnom infrastrukturom.
-U skladu sa projektnom dokumentacijom trenutno se izvode radovi na krčenju i pripremanju terena nakon čega će biti formirane parcele sa pristupnim kolsko-pješačkim i pješačkim stazama, a u cilju nastavka planskog razova kapaciteta centralnog gradskog groblja u Vrbanji – navode u Odjeljenju.
Kako je istakao direktor ovog preduzeća Aleksandar Milaković, kroz ove aktivnosti biće uređena četiri veće površine unutar kojih se dalje formiraju grobna mjesta, čime će biti nastavljen planski razvoj kapaciteta ovog groblja.
-U kontinuitetu pratimo potrebe i nastojimo da sve prostore kojima upravljamo razvijamo na odgovoran i planski način. Radovi koji su u toku predstavljaju dio širih aktivnosti usmjerenih na uređenje i unapređenje infrastrukture gradskog groblja – poručio je Milaković.
Iz JP „Gradsko groblje“ navode da će i u narednom periodu nastaviti sa aktivnostima usmjerenim na razvoj infrastrukture i uređenje grobalja na području Banjaluke.
blink.ba
